İzmir’de hizmetlerini sunan YAREN VAKFI her sene Haziran ayının ikinci Pazar günü İZMİR/Urla Şifa Tepesi’nde Urla Belediyesi’nin ve Kaymakamlığı’nın destekleri ile kimsesiz, korunmaya muhtaç olan veya olmayan bizimle birlikte olmak isteyen çocuklara UÇURTMA ŞENLİĞİ düzenlemektedir. 2014 yılında 17.Uçurtma Şenliği düzenlenmiştir.

» Ayrıca Vakfın en önemli hedeflerinden biri de Urla’da kendi arazisi üzerinde Klasik Tıp ile birlikte Alternatif Tıb olarak bilinen Destek Tıpla çeşitli tedavi terapilerle hizmet verilebilecek Ruhsal ve Fiziksel Rehabilitasyon Merkezi açmaktır. 

» 

» Kaynak bilgiler, YAREN VAKFININ ; 11 adet SİZİN SIRRINIZ, 3 adet FİZİKSEL VE RUHSAL ÖĞRETİ, 1 adet YARENLE SOHBET ve henüz kitaplaşmamış çalışmalar bulunmaktadır. . Yeni oluşturulmaya başlayan, İnsan olmanın sırları serisi devam etmektedir. 
Tamamen Vakfın paralelinde kurulan İstanbul Yaren Derneği de her hafta Salı günü 19.30-21.30 ve Cuma günü 14.00-16.00 saatleri arası öğretileri paylaşmak amacı ile gönüllü olarak, halka açık hizmet sunmaktadır. Toplantılarda insanın kendini tanımasına, yaratılıştaki sorumluluğunu fark etmesine, kendisine ve dolayısıyla yaratılışa hizmet etmesine olanak verecek öğretiler verilir. Spiritüel konulara açıklık getirilir. Onların gizemli bilinmezliğini merak duygularını tatmin edecek şekilde bilgilendirilir. Bu bilgilerin sunumu akıl ve ruh sağlığını besler. 

KAYNAKLARIMIZ

SİZİN SIRRINIZ SERİSİ
01- Sizin Sırrınız 
02- Sizin ve Dünyanızın Sırrı 
03- Sizin, Dünyanızın ve Alemlerin Sırrı 
04- Yüceden Size Sual : Yaşıyor musunuz Siz? 
05- Yüce Yaradılışın Sorumlusu İnsan 
06- İnsanın Kendini Tanıması : Düşünen İnsan 
07- Siz misiniz ? 
08- Siz Kimsiniz ? 
09- Siz Yaradılışın Sebebisiniz 
10- O’na Doğru 
11- O’nunla mısınız ? 
12- Bilginin Eyleminde misiniz ? (basıma hazır) 

İNSAN YAŞAMININ FİZİKSEL VE RUHSAL ÖĞRETİSİ SERİSİ
İnsan Yaşamının Fiziksel ve Ruhsal  Öğretisi l-2-3 basıldı. 4-5-6 (basıma hazır) 

YARENLE SOHBET SERİSİ
Yarenle Sohbet 1 basıldı. 2-3 (Basılacak) 

İNSAN OLMANIN SIRLARI 
İnsan olmanın sırları 1 (hazırlanıyor) 

Ayrıntılar için; İstanbul YAREN Derneğinden ve İzmir YAREN Vakfından bilgi alınabilir.